Dukan Protein Diyeti

1
Dukan Protein Diyeti aslında bu diyetin en çok konuşulan bölümlerinden biri. Peki Dukan diyetinde Proteine neden özel bir bölüm ayrılmış? Neden haftanın bir günü sadece protein tüketiliyor? Neden Protein Dukan Diyeti için bu kadar önemli? Dukan diyetini aslında diğerlerinden ayıran pek çok önemli etmen var. Örneğin beslenme şeklinizdeki değişiklik ile siz de bedeninizdeki bir çok değişikliği göreceksiniz. Ondan sonra da zayıflamaya başlayacak ve aslında Dukan diyeti ile ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Peki neden Dukan diyetini seçmelisiniz? Nedir Dukan diyetini diğerlerinden ayıran diye merak ediyorsanız işte tüm detayları ve Dukan Protein Diyeti…

Dukan diyetine Başlamadan önce neler yapılacak?

*Dukan Diyeti Kitabı: “Beş milyon fransız yanılıyor olamaz” gibi iddialı bir kitap, bu diyet nedir, ne değildir ben bir öğrenmeliyim diye en başta bu kitabı okumanız gerekiyor.

*Dukan Test: Dukan testini çözdüğünüzde izlemeniz gereken yol belirleniyor ve yapmanız gerekenleri öğrenip zayıflamaya başlayabiliyorsunuz.

*Dukan Yulaf Kepeği: dukanda ekmek yasak, ne yapacağız, yulaf kepeği diğe birşey varmış ve dukan diyetinde yenilmesi gerekliymiş, bizde yulaf kepeği alıp beslenme listemize ekleyeceğiz.Yulaf kepeği zayıflama hızınızı arttırır,iştah kontrolü sağlar,karbonhidrat eksikliğini takviye eder,sindirimi kolaylaştırır ve değişik tarifler yapmanıza olanak sağlar.

*Dukan Yağsız Saf Proteinler: Piyasada layt ve yağsız ürün satan birsürü marka bulunmakta siz istediğinizi seçmekte özgürsünüz. -yağsız yoğurt -yağsız süt -az yağlı peynir(yağ oranı %2yi geçmeyen lor,çökelek gibi peynir çeşitleri) -yumurta -balık -diğer deniz ürünleri -derisiz tavuk -yağsız kırmızı et -yağsız kıyma -yağsız jambon -sakatatlar(ciğer,dil,dalak)

*Dukan Tatlandırıcılar: Dukan diyetinde şekere yer yok ama tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Henüz Türkiyede üretime geçmemiş olan stevia bitkisinden elde edilen tatlandırıcının kalori değeri sıfır ve şekerden üç kat daha tatlı. Doğal olmayan tatlandırıcılar ise günde 4 yemek kaşığı veya 8 tabletle sınırlandırmak öneriliyor.

*Dukan Layt İçecekler: Tüm layt içecekler serbest dukan diyetinde.Meyveli soda, gazoz, kola gibi asitli içeceklerin layt olanlarını serbest tüketebiliyorsunuz.Günde bir tutuyu geçmemeye özen gösterin.

*Dukan Lezzet vericiler: Sirke,hardal,çeşitli baharatlar,turşular serbest dilediğinizce tüketebileceğinizi söylüyor dr dukan

*Dukan Aromalar : Tatlılarda kullanılma üzere Dr.oetker’in aromalarını kullanmanız öneriliyor.

*Dukan Gojı Berry : Kurt üzümü olarak biliyor Türkçesi, kuruyemişçilerde satılan bir ürün haline gelmiş. Dukan diyetinde günde 3 yemek kaşığına kadar yiyebiliyorsunuz.

*Dukan Buğday Kepeği: yulaf kepeği ve buğday kepeği aynı amaçla kullanılabiliyor.

*Dukan Ek Destekler Multi Vitamin: Dukan diyetinde gerektiğin de vitamin alabilirsiniz, herhangi bir multivitamin işinize yarar.

*Dukan Ek Destekler Spırulına: Zayıflamaya yardımcı gıda takviyesidir. Bağışıklık güçlendirmeye yönelik gıda takviyesi Türkiye de bilinen birçok marka bulunuyor.
  1. (1) Yorum “Dukan Protein Diyeti”

  2. L.K Diyor ki :

    alkol içecekleri ne durumda hangisi serbest hangisi yasak ..


    14 Aralık 2014 saat 18:09.

Yorum Yazın

Etiketler:, , ,