Dukan Diyeti Sırları

Dukan Diyeti Asamalari3
Dukan Diyeti Sırlarında neler yer alıyor? Dukan Diyetini öne çıkaran farklılıklar neler? Dukan Diyetinde ne gibi değişiklikler yer alıyor? Dukan Diyeti ve merak ettiğiniz tüm detayları için tıklayın…

Dukan Diyeti ve özellikle yulaf kepeği bu diyetin en büyük ve önemli kozlarından. Çünkü yulafın vazgeçilmez mucizevi özellikleri başta olmak üzere Dukan Diyetinde bunun gibi bir çok sır var. Nasıl tüketirseniz tüketin! Dukan Diyetinde yulaf kepeği yer almadan hiç bir şey yapamazsınız. Çünkü Dukan Diyeti bir bütün ve asla parça parça yapılamaz ve bırakılıp tekrar geri başlanamaz. Hem daha sağlıklı olmaya karar verdikten sonra kendinize yapacağınız bu iyilik ile bakın nasıl ve güzel sonuçlara ulaşacaksınız…

Yulaf kepeği, yulaf tanesini saran ve koruyan lifli kılıftır. Yulaf ezmesi yapımında kullanılan yulaf tanesi, hızlı şekerler açısından zengindir. Yulaf kepeği, bu taneyi saran ve hızlı şeker açısından zayıf, protein ve özellikle çözünebilir lifler açısından zengin olan kabuktur.

Bu liflerin yulaf kepeğine tıbbi özellik veren iki fiziksel niteliği vardır:

 • Emme gücü. Hacminin 25 katından fazla suyu emebilir. Bu da mideye ulaşır ulaşmaz, şişer ve hızlı bi doygunluk hissi vermesine yetecek kadar yer kaplar.
 • Fazlasıyla yapışkan oluşu. Bulamaç haline gelmiş besinlerle birlikte ince bağırsağa ulaştığında, kendisini çevreleyen bütün besin maddelerine yapışır. Bunların kana geçişini önler ve küçük bir bölümünün kendisiyle birlikte dışkı olarak vücuttan atılmasını sağlar.

Yulaf kepeği, fazla kilolarla olan mücadelelerde, doygunluk hissi ve kalori kaybı sağladığından, değerli bir müttefiktir.

Özellikle dukan diyeti için vazgeçilmez olan bu ürün, hem diyet süresince yaşayabileceğiniz kabızlık sorununa bir çözüm olacak, hem de diyetinizi çeşitlendirerek, menülerinize farklı lezzetler katmanız ve dukan diyetinden uzun süre sıkılmamanızı sağlayacaktır.

Maalesef ki yulaf kepeği Türkiye’de çok fazla bulunabilen bir ürün değil, dolayısıyla diyetinize devam ederken alternatif ürünler kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ürünlerden ilki buğday kepeği, diğeri ise yulaf ezmesi. Kepek ve ezmeyi birçok marketin mısır gevreği reyonunda kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiyat olarak da yulaf kepeğine göre daha ucuz olmalarına karşın, kullanılmaları yine de son çözüm olarak tavsiye ediliyor.
 1. 2 Yorum “Dukan Diyeti Sırları”

 2. EMİNE TÜRKYILMAZ Diyor ki :

  DÜKAN DİYETİNE BAŞLAMAK İSTİYORUM AMA NASIL BAŞLIYACAĞIM TESTE NASIL YAPICAĞIM EVRELERDE NELER TÜKETECEĞİM VE BU EVRELER KAÇ GÜN SÜRECEK NASIL ÖĞRENECEĞİM


  17 Haziran 2014 saat 21:00.

 3. Seda ENGİN Diyor ki :

  Ben başladım ama şu anda Ramazan oruçta tutmak istiyorum bana tavsiyede bulunurmusunuz teşekkür ederim..


  02 Temmuz 2014 saat 18:46.

Yorum Yazın

Etiketler:, , ,