Dukan Diyeti Güçlendirme Evresi

Dukan Diyeti Tariflerim
Dukan Diyeti Güçlendirme Evresi ile tebriklerimizi iletiyor oluruz ancak size. Çünkü zorlu bir dönemi geri de bıraktınız ve harika kiloya ulaştınız. Şimdi sıra koruma da.

Dukan Diyeti Güçlendirme Evresinde neler yapacağınızı ve daha daönemlisi kendiniz için verdiğiniz bu karar da nasıl da başarılı olduğunuzu zaten gördünüz. Hem sağlıklı olarak zayıfladınız hem de dilediğiniz sonuca kolayca ulaştınız ehhh doğru olanı siz de çözmüş oldunuz. Tebrikler…

Protein Perşembeleri + Asansör kullanmayı bırakmak + Günde üç çorba kaşığı yulaf kepeği. Son olarak, zayıfladıktan sonra verilen kiloların korunması için fazla zorlayıcı olmayan ama mutlaka uygulanması gereken üç basit zorunluluk var: Hayatın geri kalanı boyunca haftada bir gün, örneğin Perşembe günleri Dukan Diyeti’nin atak evresini uygulamak; asansör kullanmamak; günde üç kaşık yulaf kepeği tüketmek. Bu üç zorunluluk katı ve vazgeçilmezdir ama oldukça etkilidir.

Kilolar verildikten, uygulanan talimatlar zinciri ve kısıtlamalar sayesinde geri alınmaları önlendikten sonra, zafer kazanmış ve sıklıkla çok mutlu olan aşırı kilolu kişi hala hassastır ve er ya da geç –genellikle çok sürmez- şeytana uyar. Ancak diğer yandan, bir daha asla bu dengeye ve beslenme uzmanlarının indiği kiloyu koruması için ona öğütlediği bu beslenme düzenine ulaşamayacağını bilir.

Ne kadar çelişkili görünse de, hedeflediği kiloya ulaşmış eski aşırı kilolu, yalnızca talimatlara uymakla kalmaz, bunlara ihtiyacı olduğunu bilip gönüllü olur. Bunların açık, kesin ve belli bir amaca yönelik oluşlarını, tekrar kilo alma riski olmadan haftanın altı günü normal beslenebilmesine izin verişlerini sever.Rejim biter bitmez yeniden kilo alma olasılığını azaltmak amacıyla bazı önlemler alınmalıdır. Bu önlemlerin ilki çok basit, tek yapılması gereken güçlendirme evresinin yiyecek temelinden faydalanmak. Bütün protein ve sebzelerden istendiği kadar, meyve, 2 dilim tam tahıllı ekmek, 40 gram peynir, haftada iki porsiyon nişastalı besin ve 2 öğün ödül yemeği. Herhangi bir tehlike hissettiğinizde, ya da yeniden kilo almaya başladığınızda, hemen bu besinlere geri dönmelisiniz. İkinci önlem protein Perşembeleri. Üçüncü önlemse asansöre binmeyi bırakmak ve günde 20 dakika yürüyüş, son önlemse hayatınız boyunca günde 3 kaşık yulaf kepeğidir.

Bu önlemler alındığı takdirde, Dukan Diyeti daha etkili hale gelecektir.

Sonuç olarak, Dukan Diyeti’nden öğrendikleriniz sayesinde besinleri birbirinden ayırt etmeyi ve değer sırasına göre derecelendirmeyi, bunların bedeninize yapacağı etkiyi bilirsiniz. Böylece hem önlemlerinizi alır, hem de kilonuzu sabitler, verdiğiniz kiloyu bir daha almamak üzere vermiş olursunuz
Yorum Yazın

Etiketler:, , ,