Dukan Diyeti Sitesi

Dukan Diyeti Sitesi
Dukan Diyeti Sitesinde neler yer alıyor? Dukan Diyeti Sitesinde kitabı ile ilgili bütün detayları bulabilir misiniz? Acaba Dukan Diyeti ile ne kadar zayıflayabilirsiniz?

Dukan Diyeti son dönemin en çok konuşulan ve en çok merak edilen diyetlerinden olmasından dolayı hem istikarlı bir çıkış sağladı hem de özellikle kilo konusunda sıkıntısı olan bayanları etkiledi. Sizin için de kilonuz biraz problemse ve daha sağlıklı şekilde yaşamak için hem kendiniz hem de sağlığınız için bu kararı aldıysanız yapmanız gereken tamamen bütün detayları ile Dukan Diyeti sitesinden olan biten her şeyi incelemek. Oldukça kolay ve aslında uygulaması hiçte zor olan Dukan Diyeti ile siz de isteklerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Dukan Diyetinin diğerlerinden farkını Dukan Diyeti sitesinde okuduğunuz zaman anlayacaksınız ve tamamen teslim olur gibi siz de yapmak isteyeceksiniz. Dukan Diyeti ve Dukan Diyeti sitesinde yer alan bütün detayları sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz. Herkese bol şans sağlıklı günler…

Dukan diyetine Başlamadan önce neler yapılacak?

*Dukan Diyeti Kitabı: “Beş milyon fransız yanılıyor olamaz” gibi iddialı bir kitap, bu diyet nedir, ne değildir ben bir öğrenmeliyim diye en başta bu kitabı okumanız gerekiyor.

*Dukan Test: Dukan testini çözdüğünüzde izlemeniz gereken yol belirleniyor ve yapmanız gerekenleri öğrenip zayıflamaya başlayabiliyorsunuz.

*Dukan Yulaf Kepeği: dukanda ekmek yasak, ne yapacağız, yulaf kepeği diğe birşey varmış ve dukan diyetinde yenilmesi gerekliymiş, bizde yulaf kepeği alıp beslenme listemize ekleyeceğiz.Yulaf kepeği zayıflama hızınızı arttırır,iştah kontrolü sağlar,karbonhidrat eksikliğini takviye eder,sindirimi kolaylaştırır ve değişik tarifler yapmanıza olanak sağlar.

*Dukan Yağsız Saf Proteinler: Piyasada layt ve yağsız ürün satan birsürü marka bulunmakta siz istediğinizi seçmekte özgürsünüz. -yağsız yoğurt -yağsız süt -az yağlı peynir(yağ oranı %2yi geçmeyen lor,çökelek gibi peynir çeşitleri) -yumurta -balık -diğer deniz ürünleri -derisiz tavuk -yağsız kırmızı et -yağsız kıyma -yağsız jambon -sakatatlar(ciğer,dil,dalak)

*Dukan Tatlandırıcılar: Dukan diyetinde şekere yer yok ama tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Henüz Türkiyede üretime geçmemiş olan stevia bitkisinden elde edilen tatlandırıcının kalori değeri sıfır ve şekerden üç kat daha tatlı. Doğal olmayan tatlandırıcılar ise günde 4 yemek kaşığı veya 8 tabletle sınırlandırmak öneriliyor.

*Dukan Layt İçecekler: Tüm layt içecekler serbest dukan diyetinde.Meyveli soda, gazoz, kola gibi asitli içeceklerin layt olanlarını serbest tüketebiliyorsunuz.Günde bir tutuyu geçmemeye özen gösterin.

*Dukan Lezzet vericiler: Sirke,hardal,çeşitli baharatlar,turşular serbest dilediğinizce tüketebileceğinizi söylüyor dr dukan

*Dukan Aromalar : Tatlılarda kullanılma üzere Dr.oetker’in aromalarını kullanmanız öneriliyor.

*Dukan Gojı Berry : Kurt üzümü olarak biliyor Türkçesi, kuruyemişçilerde satılan bir ürün haline gelmiş.dukan diyetinde günde 3 yemek kaşığına kadar yiyebiliyorsunuz.

*Dukan Buğday Kepeği: yulaf kepeği ve buğday kepeği aynı amaçla kullanılabiliyor.

*Dukan Ek Destekler Multi Vitamin: Dukan diyetinde gerektiğide vitamin alabilirsiniz, herhangi bir multivitamin işinize yarar.

*Dukan Ek Destekler Spırulına: Zayıflamaya yardımcı gıda takviyesidir. Bağışıklık güçlendirmeye yönelik gıda takviyesi Türkiyede bilinen birçok marka bulunuyor.
 1. 4 Yorum “Dukan Diyeti Sitesi”

 2. belgin günaydın Diyor ki :

  tek böbreği olan birinin dukan diyetini yapması zararlı mı ?
  bol su içerek yapılabilir mi ?


  12 Nisan 2014 saat 13:26.

 3. mehmet ali yıldırım Diyor ki :

  alkol nedurumda yasakmı,şarap,rakı?
  teşekkür ederim


  18 Mayıs 2014 saat 11:09.

 4. mehmet ali yıldırım Diyor ki :

  Alkolla ilgili bir bildiriminiz yok,rakı şarap,mesela ben akşam bir şişe şarap içerim,veya rakı,bunlar yasakmı,bildirirseniz sevinirim


  18 Mayıs 2014 saat 11:11.

 5. gökalp Diyor ki :

  kilom 90 zayıflamama yardımcı olacak bir diyet listesi oluştururmusunuz yaşım 43 şimdiden teşekkürler


  24 Mayıs 2014 saat 11:58.

Yorum Yazın

Etiketler:, , ,